Grecja

Grecja jest malowniczym krajem położonym w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema bezkresnymi morzami. Grecja posiada długą, niezwykle ciekawą historię, oraz bogate dziedzictwo kulturowe. Niezwykłe miejsca, które Grecja oferuje turystom, oraz piękna, słoneczna pogoda sprawiają, że jest to idealne miejsce na spędzenie wakacji. Nie bez powodu Grecja jest jednym z najczęściej wybieranych lokalizacji na odpoczynek. To niezwykłe miejsce może dostarczyć odwiedzającym niezliczoną ilość pięknych miejsc oraz ciekawych atrakcji, w tym między innymi:

Delfy ze słynnymi zabytkami archeologicznymi, z których największą sławę zyskał Święty Krąg. Teren archeologiczny obejmują: Świątynia Apollina, Źródła Kastalskie oraz Marmaria. Niezwykłe zabytki znajdujące się w Delfach, mimo trzęsień ziemi - zachowały się do dziś. Na uwagę zasługuje również święte źródło Kastalskie, które umiejscowione jest niedaleko Świętego Kręgu. W Marmarii można zobaczyć szczątki Świątyni Ateny Pronaja, będącej swego czasu strażniczką sanktuarium Apollina.
Ateny, będące stolicą Grecji. Wyjątkowa uwaga należy się Akropolowi, gdzie można podziwiać niezwykłą budowlę - Propyleje. Znajduje się tam również bogato zdobiony Partenon, oraz Erechtejon, będący dwupoziomową świątynią poświęconą Atenie i Posejdonowi.

Te, jak również wiele innych ciekawych miejsc można podziwiać godzinami, zanurzając się coraz bardziej w greckim klimacie panującym w tym malowniczym kraju. Grecja zachęca każdego do odwiedzin i wakacyjnego wypoczynku.